Арсенал Йостер

Арсенал с лекота се справи срещу шведската сензация Йостерсунд

Арсенал успя да спечели с лекота гостуването си на шведския Йостерсунд с класическото 3:0. Двубоят бе част от 1/16-финалите на Лига Европа.

Още в началото на мача Арсенал пое инициативата в свои ръце и натисна своя домакин.

В 13-ата минута на срещата падна първото попадение в срещата, а то бе дело на Начо Монреал, който се възползва от хубаво подаване на Алекс Айоби.

Колкото повече време изминаваше от срещата, толкова по-добре играеше Арсенал, а логичното се случи в 24-ата минута, когато след автогол на Сотирис Папагианопулус "артилеристите" имаха два гола преднина.

До края на полувремето гостите от Англия пропуснаха да направят резултата още по-изразителен, а с пропуски се отчете Дани Уелбек. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:2 за Арсенал.

Второто полувреме на двубоя започна, както и първото - с натиск на гостите, които направиха резултата класически в 59-ата минута. Автор на попадението бе Месут Йозил, който се възползва от хубава асистенция на Хенрих Мхитарян.

В 65-ата минута на срещата Мохамед ЕлНени опита хубав удар от дистанция, който профуча над напречната греда на норвежкия тим.

В 90-ата минута Йостерсунд изпусна дузпа, а двубоят приключи при класически резултат - 3:0.

Следващият четвъртък от 22:05 часа Арсенал приема Йостерсунд на "Емиратс", двубоят е мач-реванш от турнира Лига Европа.